Jste zde

Zvýšení počtu primů v Second Life

Uživateli částečně zpozorované a také omylem uniklé oznámení o zvýšení počtu primů v Second Life bylo oficiálně vypuštěno ve slíbených 22 hodin, 3. listopadu 2016. Některé z vás potěší, některé o něco méně. Podle reakcí v inworld skupinách toho potěšení zase tolik není.
Co přesně se tedy děje a bude dít?

 

Už od 1. listopadu si někteří uživatelé všimli, že po obvyklých úterních restartech se zvýšil počet primů na Mainland regionech, a to z 15 000 na 22 500 primů na full regionu. Aby LL předešli panice, která se začala šířit fóry mezi SL uživateli, Patch Linden, Senior Director of Product Operations v Linden Lab oznámil, že to je zamýšlená změna, a že více bude ohlášeno během několika dnů.
Byla oznámena přesná hodina vydání zprávy, omylem unikla data z omylem o den dříve vydaného článku na blogu Inary Pey. Samotná změna byla na blogu SL oznámena nadvakrát, s dvěma postupnými "dávkami" informací.
Výsledek? Mnoho povyku pro nic. Stejným metrem se rozhodně neměří všem, to už asi není v módě. Linden Lab je firma, a cílem firmy je vydělávat peníze, jakýmkoli způsobem.

 

Ve zprávě LL na blogu si toho moc nepřečtete, a pokud se nechcete prokousávat skoro dvaceti minutami videa, musíte si obstarat informace jinde.
Přeskočíte-li neodolatelnou nabídku si předplatit Premium účet za poloviční cenu následujících 7 dnů, dozvíte se jen "starou" novinku o tom, že počet primů na Mainlandu byl zvýšen.

Dosud známé a potvrzené informace jsou tyto:

Finální počet primů, až proběhnou všechny změny:

Mainland
Full region - 22500 (bylo 15000), platí se 195 USD měsíčně
Homesteads – 5000 (bylo 3750)
Openspace – 1000 (bylo 750)

Private regiony (Islands)
Full region – 20000 (bylo 15000), platí se 295 USD měsíčně
Homesteads – 5000 (bylo 3750)
Openspace – 1000 (bylo 750)

Počet primů na Private regionech lze ještě zvýšit na 30 000, a to za
1. jednorázový poplatek 30 USD, aplikovaný kdykoli tuto změnu bude chtít provést, nahoru či dolů
2. a zároveň zvýšení měsíční platby o 30 USD, tedy na 295+30 USD

Změna počtu primů proběhla pouze na Mainlandu, protože "LL chce sledovat, jak to probíhá a jaké jsou statistiky, aby věděli, co se děje." Co se týká Private regionů, ty budou "převedeny postupně, v průběhu několik následujících měsíců." Patch Linden by rád viděl tuto změnu co nejdřív, protože "to je něco, co už jsem chtěl realizovat několik let." Zároveň LL údajně doufá, že výrobci produktů díky této změně budou dělat mesh produkty s vyšším LOD.

 

Co k tomu říct?

Úžasná novinka, kterou už "dávno chtěli udělat" je tak dokonalá, že musí být několik měsíců testována jen pro ty, kteří za simy platí méně. Poté bude "férově" těm, co platí za simy daleko více, přidáno méně primů. Přesně těm, o kterých nedávno, v komentáři o Sansaru, bylo řečeno, že jsou neférové ždímáni Linden Labem, protože to jsou právě majitelé celých simů, kteří platí ostatním uživatelům v SL jejich zábavu.
Pokud jste si mysleli, že to snad bude znamenat, že se těmto lidem v budoucnu uleví, mýlili jste se. Je jim předhozeno laciné sousto, a ponechána stávající platba, s možností si ještě navíc připlatit.

Pro srovnání, ekvivalent Private regionu v Kitely má 120 000 primů, můžete tyto primy rozložit až do 4x4 regionů,  kapacita je 80 avatarů, a platíte 40 USD měsíčně, navíc máte zaručen hardware, na kterém region jede, na rozdíl od SL. Kitely zdaleka není nejlacinějším OpenSim světem, protože raději garantuje dlouhodobou stabilitu a příznivý poměr ceny a výkonu regionů.

Změna počtu primů v regionu je úprava jednoho údaje, a případné restartování regionu. Podobně jako změna jména regionu, která je stále v SL za 150 USD.
"Myšlenka" o zvyšování LOD na straně tvůrců, tedy prakticky zvyšování počtu Land Impact - počtu primů objektu, je zcela zcestná, a každý kdo je v SL déle než dva průlety nad Help Islandem, ji nemůže brát vážně. Vy se snad při nákupu dvou zhruba stejně kvalitních a stejně drahých produktů rozhodnete pro ten s vyšším počtem primů, jen abyste zvýšili estetickou hodnotu virtuálního světa?

 

Marketing jde Linden Labu dobře, trousí informace "spřáteleným" uživatelům, kteří pak dělají na svých webech a ve svých videích "přirozenou" a nadšenou reklamu jejich novým produktům. S těmi "novými" produkty už je to ale o něco horší.
Vypadá to, že Linden Labu definitivně ujíždí vlak, a žádný další jim v nejbližší budoucnosti nepojede.

Virtuální svět: 

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Vyplňte.