Ve virtuální realitě hýbou světem ženy - část 2.
Pokračování článku o významných projektech v oblasti virtuální reality, za kterými stojí ženy.
Novinky, zajímavosti a akce v ostantích virtuálních světech.
Pokračování článku o významných projektech v oblasti virtuální reality, za kterými stojí ženy.
Všimli jste si někdy, kolik žen řídí a vytváří ty nejznámější projekty ve virtuálních světech? Kdo stojí za organizací velkých eventů, kdo vede a organizuje komunity a akce v SL i OpenSim světech, kdo je nejznámější virtuální realitní agentkou všech Second Life dob, kdo vytváří produkty v nejznámějších a nejúspěšnějších virtuálních obchodech? Možná ne.
Možná ale aspoň tušíte, čí články tady obvykle čtete, kdo pro vás v posledních letech organizuje a zastřešuje české akce, nebo kdo je světově známou a úspěšnou virtuální fotografkou.
Neměli jste čas přijít do virtuálního světa na virtuální přednášku o virtuálních světech? Chcete se dozvědět něco víc o plánovaném projektu Sansar nebo virtuálním světě High Fidelity? Chcete zjistit, jestli je pro vás vhodnější Second Life nebo OpenSim světy?
Podívejte se na záznam virtuální přednášky ve videu. Délka trvání: 1,5 hodiny.
I v novém roce pokračujeme se zajímavými přednáškami. Tentokrát se můžete těšit na povídání o virtuálních světech. Že vás to nebude zajímat, protože jste dlouholetými uživateli do Second Life, a všechno už znáte, OpenSim vás nezajímá a o High Fidelity jste nikdy neslyšeli?
Jak myslíte;)
Ve dnech 18. a 19. května se v San Franciscu konala Silicon Valley Virtual Reality konference a výstava, na které se prezentovali zástupci nejznámějších provozovatelů virtuálních realit a výrobců virtuálních a herních zařízení a služeb, jako je Oculus Rift, Sony Playstation, Google Cardboard, Leap Motion, Steam a dalších. Mezi prezentujícími byli také současný CEO Linden Labu Ebbe Altberg, a Philip Roseadle, muž, který vymyslel Second Life ve sprše, první CEO Linden Labu, a zakladatel virtuálního světa nové generace, High Fidelit. y
High Fidelity, virtuální svět nové generace, je nyní otevřen pro veřejnost ve své alfa verzi.
Tento svět vytváří tým okolo Philipa Rosedalea, zakladatele SL a prvního šéfa společnosti Linden Lab.
Co zajímavého se stalo ve virtuálních světech a jaký byl vývoj, zlepšení a zájem uživatelů v loňském roce? Přehled toho nejdůležitějšího a pár zajímavých čísel k tomu najdete v následující sérii článků o virtuálních světech a dění v nich v průběhu roku 2014.
Usmějte se. Flickr je větší, nápadnější a všudypřítomnější. Taky je dražší, a nebere ohledy na ty, kteří ho léta používali. I Flickr už propadl tabletománii pro polykače obsahu. Stávající stream zobrazuje fotky, nic než fotky, málo fotek. Současný konzument, ne uživatel, konzument obsahu je hlupák s mozkem, který stejně většinu času nepoužívá. Uživatel, který by chtěl přijít na stránku a na první pohled vidět přehledně mnoho informací, už je nejspíš zastaralý model lidské bytosti, takový je třeba vymýtit. A tak sociální sítě nasazují modely pro hlupáky, kteří nepotřebují informace, ale stačí jim polykat obsah.
Zatímco v Second Life a v mnoha OpenSim prostředích se někteří autoři plácají po rameni a slintají blahem nad svými díly, která se graficky mnohdy tváří jako čerstvě vypadená z roku 2007, vývoj grafiky pro virtuální světy a 3D hry jde stále kupředu. Podívejte se, jak by to jednou, možná zanedlouho, mohlo vypadat.
Oculus Rift headset, či spíš brýle, jsou určené pro vylepšení zážitku při hraní her ve virtuální realitě. Projekt vznikl v roce 2012, v současné době existují Developers kity pro vývojáře a v dohledné době si brýle budou moct vyzkoušet i běžní uživatelé. Brýle nejsou určeny jen pro hráče, je možné je používat i pro vstup do virtuálních světů, a Linden Lab potvrdili, že Second Life bude tuto novinku podporovat.