Jste zde

Ještě lepší grafika

Zatímco v Second Life a v mnoha OpenSim prostředích se někteří autoři plácají po rameni a slintají blahem nad svými díly, která se graficky mnohdy tváří jako čerstvě vypadená z roku 2007, vývoj grafiky pro virtuální světy a 3D hry jde stále kupředu. Podívejte se, jak by to jednou, možná zanedlouho, mohlo vypadat.

Ve virtuálních prostředích jsou používány objekty vytvořené z polygonů, tedy plošek s několika stranami, obvykle jsou to trojúhelníky nebo obdélníky. Ideální modely jsou lowpoly, tedy s co nejmenším množstvím plošek. Za velké množství vykreslovaných plošek platíme jak počtem primů a penězmi při uploadu a pronájmu pozemku, tak zvětšeným výkonem grafické karty, případně zhoršením grafiky - trháním, dlouhým načítáním... znáte to sami:)

Společnost Euclideon vyvíjí zcela jiný grafický princip, nevytváří objekty z polygonů, ale z atomů. Jak funguje takový grafický atom nejlépe zjistíte z videa. Průvodní text je v angličtině, můžete si pustit anglické nebo německé titulky. Ale video si pusťte i v případě, že rozumět nebudete:) A určitě nastavte co nejvyšší kvalitu videa při přehrávání.

 

Jak může už dnes vypadat virtuální prostředí se můžete podívat, nebo si sami vyzkoušet díky enginu Unigine. Kromě hry Oil Rush je k dispozici zdarma benchmarkovací nástroj ve dvou variantách, v jedné procházíte zalesněné hornaté údolí, v druhé fantasy středověkou vesnicí s drakem.

Videa  z těchto prostředí si při přehrávání opět nastavte na nejvyšší možnou kvalitu a přepněte na celou obrazovku, protože to stojí za to:)

 

Máte-li počítač s požadovaným hardwarem, můžete si benchmark nainstalovat a přepnout se do volného procházení prostředím, kdy si sami vybíráte, kudy a kde se budete pohybovat, jaká je denní doba, jestli prší (a padá vám voda na sklo:) a další parametry.

 

 

 

 

Pokud máte rádi virtuálno právě kvůli jeho obdivuhodnému prostředí, tak si udělejte čas, než se do všeho pustíte. A až se odtrhnete od monitoru, můžete doufat, že tahle budoucnost už bude brzy přítomností:)

Virtuální svět: 

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Vyplňte.