Jste zde

Limitovaná sleva na regiony v Second Life

Chcete ušetřit třetinu nebo polovinu z ceny regionu, který si platíte v Second Life? Linden Lab nyní nabízejí dočasnou možnost si trvale "snížit" měsíční poplatek za region.

Na SL blogu se můžete dočíst o akci, která trvá od 4. dubna do 4. října 2016, a trvale vám sníží cenu vašeho regionu takto:

 

 

Full Island - standardní "plný" region s 15 000 primy:
- jednorázový poplatek: 600 USD
- měsíční poplatek: 195 USD (místo současných 295 USD)

Homestead - "čtvrtinový" region s 3750 primy a maximálně 20 avatary:
- jednorázový poplatek: 180 USD
- měsíční poplatek 95 USD (místo 125 USD)

Pokud se chystáte využívat svůj region dalších alespoň 6 měsíců, je pro vás toto "předplatné" výhodné, protože sedmý a každý další měsíc již na poplatku ušetříte.
Tato akce s netýká již zvýhodněných regionů pro školy, vzdělávací instituce a neziskové projetky, a také nemůže být aplikována na Skill Gaming regiony.

Od listopadu loňského roku je také možné regiony se "zděděnou starou výhodnější" cenou převádět na jiné avatary, ovšem opět se to neobejde bez poplatku - převod stojí 600 a 300 USD pro full a homestead region.

Tato akce může do budoucna snížit ceny pronájmů, které nabízí velké společnosti s mnoha regiony. Snížená cena za region jistě jednoho dne někoho inspiruje ke snížení již tak (relativně:) nízkých cen, a ostatní budou nuceni v rámci konkurenčního boje svou cenu také upravit.
Také to naznačuje, že Linden Lab jsou si vědomi svých přehanných a dlouhodobě neudržitelných cen, které, v konkurenci s OpenSim světy, jsou astronomicky vysoké a pro mnoho uživatelů zcela nepřijatelné. S rostoucím množstvím produktů nabízených v OpenSim světech, také především díky Kitely Marketu, se tak Second Life i dále drží nad vodou spíše díky setrvačnosti a lenosti uživatelů něco měnit, než proto, že by nabízel něco odlišného nebo lepšího než OpenSim světy.

 

Virtuální svět: 

Komentáře

Obrázek uživatele MiCi Quartz

V podstatě lze s tím souhlasit. Ale co se týče té lenosti - ne všichni se drží v SL kvůli lenosti. Třeba nejsem stále přesvědčena, že konkurenční virtuální svět nabízí vyspělejší ekonomiku, vyspělejší vzhled avatarů, vyspělejší grafiku, vyspělejší a bohatší market... Znám názory avatarů z těchto virtuálních světů, kteří třeba považují stále zavedení ekonomiky do SL za likvidaci SL. A z trucu prostě šli do jiného virtuálního světa, kde nemají ekonomiku a tedy si tam ani nic nekoupíte ani neprodáte. Dle mého názoru má LL nad ostatníma zatím navrch. To ovšem neznamená, že se konkurence nesnaží "dotáhnout".

Nemám prostě čas si sama modelovat postavu, nemám čas si sama dělat oblečení, nemám čas si sama začít stavět vlastní bydlení od píky. Kdyby nebylo marketplace, tak se asi na SL vykašlu již po 1-2 letech. S tou setrvačností je to bohužel pravda u většiny, týká se to spousty avatarů. Ale tohle bych zase nezobecňovala. To co drží stále SL nad ostatníma je stále vyšší přidaná hodnota. V LL si toho jsou moc dobře vědomi, ale jak jsem říkala, konkurence se "dotahuje" a tedy je nejvyšší čas začít pracovat pro zákazníka ze strany LL a nejenom sedět a inkasovat reálné peníze :)

MiCi Quartz

Obrázek uživatele MiCi Quartz

...možná to dotahování asi bude souviset s tím, že začíná u konkurence převládat "osvícení" o tom, o čem ve skutečnosti je ekonomika. :)

MiCi Quartz

Obrázek uživatele Zuza Ritt

Ne všichni něco dělají proto, aby trucovali a ukázali někomu dětinsky svou zlobu:) A rozhodně to není důvod, proč vznikl OpenSim, ani to není vhodný začátek kariéry nebo budování čehokoli... spíš začátek konce:)

Zavedení ekonomiky do SL  - ekonomika je v SL od samého začátku, placení za každý reznutý prim nebo "daně" z provedených prodejů byly zrušeny, takže ekonomika je taková volnější:)
V OpenSim světech je ekonomika naprosto běžná záležitost, kdo má pocit, že odešel do ideálního komunismu, kde je vše zadarmo, sklidí nejspíš přesně to, co sám zasázel:)
Za servery se platí, za služby se platí, to je běžný řád společnosti 21. století. Komunismus ani jiná růžová ideologie nefunguje, ale o tom se někteří asi musí přesvědčit na vlastní kůži:)
Pochopitelně, pokud někomu stojí SL za to, aby platil třeba 600 USD za převod regionu z avatara na jiného avatara, což je práce maximálně na několik minut a několik kliknutí myší, a to i v tak velkém kolosu, jako je LL, je to jeho volba:)
Máš-li nějakou informaci, jak u "konkurence" převládá "osvícení" a co to jako vůbec je, tohle tvoje osvícení, ráda se to dozvím. Máš-li OpenSim v tvojí větě za konkurenci, musím tě zklamat, ale tvoje věta zcela postrádá smysl a základní informace o OpenSim světech.
OpenSim je technicky vyspělejší než SL, ekonomika funguje podobně (imho lépe) jako v SL, tam kde ekonomiku chtějí. Tam, kde ji nechtějí, tak není, tedy uživatel má možnost volby. Služby a podpora v placených gridech fungují lépe, rychleji a spolehlivěji, než v SL. Obsahu je ve světech zadarmo úplěn stejně jako v SL, včetně množství odpadků a nepoužitelností, a libovolné množství obsahu tam lze dostat zdarma, na rozdíl od SL.
Konkurence nemá co dotahovat, kromě množství (registrovaných, možná neexistujících) uživatelů, ale to je relevantní ke kvalitě asi stejně jako myšlenka, jestli by internet neměl mít víc uživatelů.
Vyšší přidaná hodnota je mýtus, který si lidé namlouvají, aby sami sobě omluvili, proč platí peníze za něco drahého, když můžou mít totéž za nižší cenu. Asi stejně, jako si koupíš tričko se třemi proužky, a budeš s ním mezi ostatními podobně naladěnými lidmi frajeřit, protože stejně kvalitním tričkem bez proužků od české firmy svoje spolu-loutkovodiče neohromíš.
Zbývá tedy jen ta setrvačnost a lpění na hmotných statcích, jmenovitě tedy tvůj jistě ne laciný inventář a inventáře ostatních. "Ekonomika" je mimo jiné taky to, že si dokážeš spočítat, kolikrát více věcí můžeš mít po roce v inventáři znovu, když ušetříš na astronomických poplatcích za mýtus (v marketingu značku, brand:) a neexistující podporu.
Ale to je věc marketingu a toho, na co se lidi nechají nalákat, a opět, tvoje volba:)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Vyplňte.